Ridala Kogudus
KOGUDUS
Ridala Baptisti Kogudus on EEKB Koguduste Liidu vanim kogudus ja ühtlasi ka Läänemaa ärkamise üks hälle.
Mõnedel andmetel loetakse koguduse alguseks aastat 1880, sest koguduse vanad liikmed
tavatsesid meenutada algust nii: palvemaja sai valmis 1900. aastal ja kogudus on 20 aastat vanem.
M. Buschi «Ridala ärkamise ajalugu» aga dateerib esimeseks koguduslikuks ettevõtmiseks leivamurdmist
keset looduse templit 13. septembril 1882. a.

Ridala baptist church is the oldest church in EEKB Church Union and also the revival centre.
Beginning of Ridala baptist Church  was in 1880, as the old members of the congregation
used to recall the beginning of the church: prayer house was completed in 1900 and so The church is 20 years older.
M. Buschi "awakening Ridala history"  dates the first church gathering  13th September 1882. a.